Παναθηναϊκός: Θετική πρόβα τζενεράλε η Κ19

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού στο τελευταίο τους φιλικό πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα νίκησαν τον Απόλλωνα Σμύρνης 2-1 στη Λεωφόρο.

Θετικές εντυπώσεις άφησε η Κ19 του Παναθηναϊκού στο τελευταίο της φιλικό προετοιμασίας, πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου νίκησαν 2-1 στη Λεωφόρο τον Απόλλωνα Σμύρνης και πλέον θα στρέψουν την προσοχή τους στον αγώνα με τον Αστέρα στην Τρίπολη σε μία εβδομάδα.

Οι «πράσινοι», λοιπόν, ήταν ανώτεροι και θα μπορούσαν να σημειώσουν περισσότερα γκολ. Ο Καρβούνης έδωσε στο πρώτο μέρος το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Μάριο Τζαβίδα. Οι Νιάρχος, Τζαβίδας, Μπιλάλ έχασαν στη συνέχεια καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για το 2-0. Κάτι που έγινε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Τζαβίδας με σουτ έκανε το 2-0 και οι φιλοξενούμενοι απλώς μείωσαν στη συνέχεια στο τελικό 2-1.

Παναθηναϊκός: Οικονομάκης, Πορφυρόπουλος, Κούτσιας, Σιδεράς, Ρόμπι, Ηλιάδης, Μπιλάλ, Κρυπαράκος, Τζαβίδας, Καρβούνης, Νιάρχος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι: Νικολάου, Ζαφείρης, Παυλάκης, Βόσσος, Κωστόπουλος, Φρόκου, Πουλιανός, Στόιος, Δημοσθενιάδης, Μακροδημήτρης, Τόρρα.

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ