Πρώτη νίκη για την Κ19 του Παναθηναϊκού στα φιλικά

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού έδειξαν αισθητή βελτίωση και νίκησαν 3-1 την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου σε φιλικό προετοιμασίας.

Αυτή ήταν και η πρώτη, έστω και σε επίπεδο φιλικού, νίκη για την Κ19 του Παναθηναϊκού το φετινό καλοκαίρι μετά τις ισοπαλίες με Πανιώνιο και Κυανό Αστέρα Βάρης, αλλά και την ήττα από τον Άγιο Ιερόθεο.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Καρβούνη, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ατρόμητος ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο. Οι «πράσινοι» παρόλα αυτά έδειξαν καλή εικόνα, ήταν ανώτεροι και με τα γκολ των Ρόμπι και Μακροδημήτρη πήραν τη νίκη με το τελικό 3-1. Η Κ19 του Παναθηναϊκού θα επιστρέψει στις προπονήσεις την Τρίτη.

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Οικονομάκης, Πορφυρόπουλος, Λαζαρίδης, Ρόμπι, Σιδεράς, Φρόκου, Τόρρα, Δημοσθενιάδης, Τζαβίδας, Καρβούνης, Κρυπαράκος.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν χρόνο συμμετοχής οι: Βόσσος, Ηλιάδης, Κούτσιας, Μακροδημήτρης, Παυλάκης, Νικολάου.

Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR