ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: «Κοιμήθηκαν» άμυνα και Πασχαλάκης, σκόραρε ο  Τσιγκρίνσκι (photos)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: «Κοιμήθηκαν» άμυνα και Πασχαλάκης, σκόραρε ο Τσιγκρίνσκι (photos)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ:  Ο Τσιγκρίνσκι «χτύπησε» από στημένη μπάλα και άνοιξε το σκορ στην Τούμπα.

Η ΑΕΚ ανέβασε στροφές μετά το 10λεπτο και δημιούργησε πολλά θέματα στον ΠΑΟΚ. Κατάφερε μάλιστα από μια στατική φάση να σκοράρει λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου με την ασπρόμαυρη άμυνα να πιάνεται κυριολεκτικά στον ύπνο.

Από εκτέλεση κόρνερ του Λιβάγια, ο Τσιγκρίνσκι νίκησε τους πάντες στον «αέρα» και έγραψε το 1-0 για την Ένωση. Κακή η εκτίμηση του Πασχαλάκη αλλά και συνολικά της αμυντικής λειτουργίας του ΠΑΟΚ καθώς τόσο Βαρέλα όσο Μάτος έχασαν τον Ουκρανό κι αυτός τους «τιμώρησε».

Θυμίζουμε ότι στο 7' ακυρώθηκε τέρμα του Σφιντέρσκι για επιθετικό φάουλ στον Σιμόες.

Δείτε καρέ καρέ το γκολ του Τσιγκρίνσκι στην Τούμπα:

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι