ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Υποφέρει η Ένωση, το «καθάρισε» ο Καμαρά (photos)

ΑΕΚ – ΟλυμπιακόςΗ Ένωση δεν μπορεί να ανταποκριθεί και οι «ερυθρόλευκοι» καθάρισαν από το ημίχρονο.

Οι πολλές απουσίες της ΑΕΚ και η ανασφάλεια που φαίνεται να υπάρχει ειδικά σε συνθήκες άμυνας, έφερε τον Ολυμπιακό μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι σε όλες τις γραμμές, δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην Ένωση που ξεκάθαρα δεν μπορεί να ανταποκριθεί δίχως 6 βασικούς παίκτες της σε θέσεις κλειδιά. Ούτε επιθετικά (σ.σ. μηδέν τελικές), ούτε δημιουργικά.

Το γκολ του Ελ Αραμπί ήρθε σε ένα σημείο που ο Μάσιμο Καρέρα επιχείρησε να αλλάξει τη διάταξη σε 3-5-2 ώστε να γλιτώσει αυτό που ερχόταν, αλλά δεν πρόλαβε. Το 2-0 που σημείωσε ο Καμαρά ήταν η πιστοποίηση της ανωτερότητας του Ολυμπιακού και η παραδοχή πως η ΑΕΚ υπέφερε στο πρώτο ημίχρονο.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ