ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Το αυτογκόλ του Γιαννούλη και το 1-1 του Βαρέλα που ακυρώθηκε (photos&vids)

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Δυναμική εκκίνηση στο δεύτερο ημίχρονο με αυτογκόλ και γκολ που δεν μέτρησε με παρέμβαση του VAR.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε εντελώς διαφορετικά σε σχέση με το πρώτο και σίγουρα πιο... επιθετικά. Ο Ολυμπιακός στο 49' σκόραρε με αυτογκολ του Γιαννούλη μετά από γύρισμα του Ραντζέλοβιτς που αιφνιδίασε τον Πασχαλάκη.

Για τη φάση αυτή ο ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε καθώς θεωρεί ότι η μπάλα βγήκε εκτός τελικής γραμμής, έστω και οριακά, πριν την σέντρα-σουτ.

Τρία λεπτά αργότερα κι ενώ η Τούμπα δέχθηκε ψυχρολουσία, ο δικέφαλος ισοφάρισε με τον Βαρέλα. Όμως το τέρμα του αμυντικού του ΠΑΟΚ ακυρώθηκε με χρήση VAR. Ο διαιτητής εξήγησε στους παίκτες των γηπεδούχων πως ο Βαρέλα ήταν σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια