ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0: Εκεί κρίθηκε το ντέρμπι (video+photos)
21 SHARES

Δείτε πως η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ

Λίγες ημέρες μετά την επιστροφή του στην ΑΕΚ, ο Αργεντινός έκρινε το αθηναϊκό ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Χάρη στο εντυπωσιακό γκολ που πέτυχε στο 8ο λεπτό, χάρισε τη νίκη 1-0 στην ομάδα του, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League. Η ΑΕΚ βρίσκεται πλέον επτά βαθμούς μπροστά από τους «πράσινους» και έχει εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την 3η θέση.

Ένα γρήγορο γκολ, πάντα αλλάζει τη ροή του αγώνα και ανατρέπει τα αρχικά σχέδια των προπονητών. Έτσι έγινε κι απόψε στο ΟΑΚΑ, με τον Σέρχιο Αραούχο να επανεμφανίζεται σε αθηναϊκό «clasico» μετά από 22 μήνες, σαν να μην πέρασε μια μέρα. Όπως την πρωταπριλιά του 2018 είχε ανοίξει το δρόμο για την τελευταία νίκη της ΑΕΚ σε ντέρμπι, έτσι και σήμερα, στο 8ο λεπτό, με εκπληκτική κίνηση και αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ. Πανδαιμόνιο στο ΟΑΚΑ, με τον «Τσίνο» να δικαιώνει τη λατρεία που του έχουν οι οπαδοί της Ένωσης.

ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-0

Παναθηναϊκός: Το τεστ και η μονομαχία στο γήπεδο (video)
Γιουβέντους: Κρατάει Ρονάλντο, νέο συμβόλαιο σε Ντιμπάλα! (Photos)
Θρήνος στην Δόξα Δράμας - «Έφυγε» παλαίμαχος παίκτης και προπονητής της ομάδας (photos)
ΑΕΚ: Γαλλικά σενάρια για Αφρικανό εξτρέμ! (video+photos)

Λευτέρης Πετρούνιας: Η συγγνώμη της ΕΡΤ για την μη μετάδοσης της προσπάθειας του στους αγώνες

Κρούσματα σήμερα: 2.472 νέα κρούσματα, στους 133 οι διασωληνωμένοι και 8 νέοι θάνατοι

Θρίλερ στη Θήβα: Ποιος σκότωσε τον 44χρονο επιχειρηματία; Η μαφιόζικη εκτέλεση και τα κίνητρα

Τραγωδία στην Πρέβεζα: Νεκρός 14χρονος σε τροχαίο

Τουρισμός για Όλους 2021: Τα προσωρινά αποτελέσματα για τους δικαιούχους

Η Αποκατάσταση της Δημοκρατίας, ο Καραμανλής και το «Boys pray for me»

Αναδρομικά: Πότε πληρώνονται οι αυξήσεις στους συνταξιούχους - Τα ποσά

Τραγωδία στην Καβάλα: Αυτός είναι ο οδηγός της μηχανής - Θα βάφτιζε το βρέφος του σε ένα μήνα