Παναθηναϊκός–Πανιώνιος: Η αφιέρωση του Χρήστου στον Γ. Δώνη και το γκολ του Μακέντα (videos+photos)

Ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στον Πανιώνιο, με τα γκολ των Χρήστου Δώνη και Φεντερίκο Μακέντα.

Ο Χρήστος Δώνης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός – Πανιώνιος. Με ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή στο 14’, ο χαφ του «τριφυλλιού» έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Μάλιστα, ο πανηγυρισμός του ήταν ιδιαίτερος, αφού έτρεξε στον προπονητή και πατέρα του για να του αφιερώσει το γκολ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μετά από ωραία πάσα του Ζαχίντ, ο Φεντερίκο Μακέντα ήταν αυτός που έκανε το 2-0. Ο Ιταλός επέστρεψε στα γκολ και το χάρηκε δεόντως, πανηγυρίζοντας μαζί με τους συμπαίκτες του.