ΑΕΚ: Αποδοκιμασίες και απογοήτευση στο ΟΑΚΑ

Δυσαρεστημένοι οι οπαδοί της ΑΕΚ με την εικόνα της ομάδας.

Κακή αγωνιστική εικόνα παρουσίασε η ΑΕΚ στο παιχνίδι με τον Άρη, γλιτώνοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Η Ένωση δεν είχε συνοχή και έμπνευση στο παιχνίδι της, με τους οπαδούς της να αρχίζουν τις αποδοκιμασίες από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 54’ ο Ιντέγε αποβλήθηκε, αλλά ο Άρης των δέκα παικτών κατάφερε να σκοράρει στο 64’ για το 0-1. Οι αντιδράσεις από την εξέδρα έγιναν πιο έντονες, αποδοκιμάζοντας τους παίκτες. Στο 81’ η ΑΕΚ ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάνταλου, αλλά στα επόμενα λεπτά δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις για να πάρει τη νίκη.

Η ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία να μειώσει στους 7 τη διαφορά από την κορυφή, με την εικόνα της να προκαλεί προβληματισμό. Δεν αποκλείεται να τεθεί θέμα προπονητή, ενώ είναι σαφές πως η Ένωση πληρώνει τον κακό σχεδιασμό του καλοκαιριού.

Τσιτσιπάς και Μπαντόσα συναντήθηκαν και κουβέντιασαν με τον Νεϊμάρ
Συγκλονιστικός Γιακουμάκης: «Δέχτηκα άπειρες... ευχές από ανθρώπους που δεν πήραν αγκαλιές κι αγάπη»