ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-2: Έκρηξη Δώνη και ένταση στην Τούμπα! (photos)

Το πέναλτι που δόθηκε στον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις προκάλεσε την έκρηξη του Γιώργου Δώνη.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις μετά από χρήση του VAR σε σπρώξιμο του Κρέσπο στην περιοχή κάτι που προκάλεσε την έντονη αντίδραση του Γιώργου Δώνη.

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού ήταν έξαλλος καθώς υποστήριζε ότι το παιχνίδι έπρεπε να έχει λήξει κάτι που μετέφερε και στον 4ο διαιτητή με έντονο τρόπο. Το γεγονός αυτό έφερε έκρηξη και στην Τούμπα με τον κόσμο να αποδοκιμάζει τον Δώνη που αποβλήθηκε.

Τι προκάλεσε την αντίδραση του Δώνη όμως; Ο Σλάβκο Βίντσιτς  έδειξε πέντε λεπτά καθυστερήσεων εν τέλει κρατήθηκαν… έντεκα, με το πέναλτι να καταλογίζεται μετά από χρήση VAR στο 100’ της αναμέτρησης και τον Βιεϊρίνια να διαμορφώνει το τελικό 2-2 ένα λεπτό αργότερα.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη