Ατρόμητος - Πανιώνιος 4-0: Ξέσπασμα στο Περιστέρι! (video+photos)

Ο Ατρόμητος διέλυσε 4-0 τον Πανιώνιο και... ξέσπασε μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τον Παναθηναϊκό.

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, απέναντι σε έναν Πανιώνιο που κάθε εβδομάδα δείχνει να έχει ολοένα και περισσότερα προβλήματα, ο Ατρόμητος έκανε… πάρτι και πήρε σπουδαία νίκη 4-0 που τον ανεβάζει ξανά στη βαθμολογία. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου αυτή τη φορά ήταν ορεξάτη, έβαλε νωρίς το πρώτο γκολ και αυτό της έδωσε την ώθηση για να τα καταφέρει κόντρα στην ομάδα της Νέας Σμύρνης. Ο Ατρόμητος με τη νίκη αυτή έφτασε τους 11 βαθμούς και είναι στην 7η θέση, ενώ ο Πανιώνιος παραμένει… καθηλωμένος στον πάτο της βαθμολογίας με -2 βαθμούς…

Ο Γιώργος Μανούσος μόλις στο 17' έδωσε προβάδισμα στον Ατρόμητο, ενώ στο 40' ο Απόστολος Βέλλιος πέτυχε και δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήρθε και το τρίτο γκολ από τον Ενσικουλού, για να τελειώσει ουσιαστικά το παιχνίδι για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου. Το... κερασάκι στην τούρτα, έβαλε ο Χαβιέρ Ούμπιδες με ένα υπέροχο γκολ στο 69' του αγώνα στο Περιστέρι.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μανδάς, Γκάλο, Στρούγγης, Γούτας, Ταλόχα, Χαρίσης, Μπαένα (79' Ρόσα), Μανούσος, Ανδρούτσος (60' Ούμπιδες), Ενσικουλού (72' Ουγκράι), Βέλλιος

Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ, Μασούρας, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Μανιάτης, Μιλόγεβιτς (76' Εμμανουηλίδης), Παπανικολάου (64' Οικονομίδης), Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης (46' Δούμτσιος), Αραμπούλι