Ατρόμητος-ΑΕΛ 1-1: Όρθια με... Κρίστινσον στο Περιστέρι! (photos&video)

Ο Κρίστινσον ισοφάρισε την γκέλα του με απόκρουση πέναλτι στο 91' που δόθηκε με... VAR και η ΑΕΛ έφυγε με το 1-1 από το Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο.

H ΑΕΛ έκανε τη δουλειά της στο Περιστέρι και έφυγε με βαθμό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Οι Θεσσαλοί αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Ατρόμητο με τον Κρίστινσον να αποδεικνύεται από μοιραίος... ωραίος.

Συγκεκριμένα ο τερματοφύλακας της Λάρισας που υπέπεσε σε τρομερή γκάφα στη σέντρα-σουτ του Νάτσου από την οποία και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18', αλλά εξελιθεώθηκε στις καθυστερήσεις όταν απέκρουσε το πέναλτι του Ουμπίδες που δόθηκε με τη χρήση του VAR στο 91'.

Προηγήθηκε το τέρμα της ισοφάρισης από τον Μιλοσάβλιεβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτο ημίχρονου, ενώ δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος με τους Βέλλιο (44') και Ούμπιδες (60') κι ένα η ΑΕΛ στο 27' με τον Μόρα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μέγιερι (46' Θεοδωράκης), Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης (71' Ουγκράι), Μάντσον, Ούμπιδες, Ρόσα (68' Nταβιώτης), Μανούσος, Βέλλιος.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς (82' Φιλίποβιτς), Μόρας, Καρανίκας, Σεσέροβιτς (90+4' Μπέρτος), Μπράλιτς, Φατιόν, Ζίβκοβιτς, Μπούστος (72' Μπάλλας), Νούνιτς.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ