Κ15: Εύκολα το τρόπαιο ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο τον τελικό του Final-4 της Super League Κ15 κόντρα στον Άρη επικρατώντας με 3-1

O ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 19' όταν ο Κούτσιας μπήκε στην περιοχή και με ωραίο σουτ νίκησε τον Κυριαζή δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Δέκα λεπτά αργότερα σε παράλληλη μπαλιά από τα αριστερά ο Κούτσιας που ήταν στο ύψος της μικρής περιοχής με τακουνάκι έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Δυο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 38' ο Τσίκος μετά από ωραία μπαλιά βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με σουτ νίκησε και αυτός τον Κυριαζή για το 3-0.

Στο 66' ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ έκανε το λάθος το οποίο το εκμεταλλεύτηκε ο Χατζηιωάννου, του πήρε τη μπάλα, και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Tασιούρας, Σινανάι, Ζίλο, Κουτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής (68' Καμαρός), Σπυριδόπουλος, Κούτσιας, Ρουμιάντσεβ (74' Τόνσκος), Κουλούρης.

ΑΡΗΣ: Κυριαζής, Κοτινάκης, Συμεωνίδης, Τάλκα, Βακουφτσής, Τσιάτσιος, Τσέρα, Ξανθόπουλος (79' Καραγκιοζάκης), Χατζηιωάννου, Παναγίδης (74' Τανούλης), Κασαπίδης

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία