Το πέναλτι στον Μακέντα και οι καθυστερήσεις που εξαφανίστηκαν στο ΟΑΚΑ!  (photos)

Το πέναλτι στον Μακέντα και οι καθυστερήσεις που εξαφανίστηκαν στο ΟΑΚΑ! (photos)

Μαντάρα τα έκανε ο Παπαδόπουλος στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό να «φωνάζει» δίκαια για τα πέναλτι που δε δόθηκαν και τις καθυστερήσεις που δεν κρατήθηκαν.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 1-1 με την ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ, όμως έχει κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Παπαδόπουλου και συγκεκριμένα για τον μη καταλογισμό δυο πέναλτι υπέρ των «πρασίνων».

Από τις τάξεις του «τριφυλλιού» μάλιστα τονίζεται πως ο διαιτητής έλεγε μετά το ματς, πως στη φάση του Μακέντα, στην οποία ο Ιταλός επιθετικός ανατρέπεται από τον Ζίζιτς, έχει δοθεί επιθετικό φάουλ, όμως τον «προδίδει» το ριπλέϊ της τηλεόρασης, καθώς είναι ξεκάθαρο πως δείχνει άουτ.

Παράλληλα, από τον Παναθηναϊκό «φωνάζουν» και για τον χρόνο των καθυστερήσεων. Συγκεκριμένα αναφέρουν πως στα 5 λεπτά που δόθηκαν, καθαρός χρόνος παιχνιδιού ήταν σχεδόν 2,5 λεπτά (2'25'' για την ακρίβεια), καθώς ποδοσφαιριστής της Λάρισας έπεσε στον αγωνιστικό χώρο στο 90:39 και σηκώθηκε στο 92:27, ενώ κόρνερ που κέρδισαν οι «πράσινοι» στο 92:50, εκτελέστηκε στο 93:45!

Δείτε στη photo gallery του Onsports.gr την ανατροπή του Μακέντα:

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι