Λεβαδειακός: «Ο Μανούχος δεν μας έδωσε καθαρό πέναλτι…»

Έξαλλοι στη Λιβαδειά με τις διαιτητικές αποφάσεις στο ματς με τον Αστέρα.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μανούχου στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης έχει ο Λεβαδειακός. Οι Βοιωτοί γνώρισαν οδυνηρή ήττα με 2-0, την οποία αποδίδουν στις διαιτητικές αποφάσεις. Αν και δεν εξέδωσαν ανακοίνωση διαμαρτυρίας, φρόντισαν να κάνουν λόγο για «κατάφορη αδικία» μέσα από την περιγραφή του αγώνα στην ιστοσελίδα τους.

Η φάση στην οποία εστιάζει ο Λεβαδειακός είναι αυτή στο 45’, όταν ο Σαβατογκό δέχεται μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής του δείχνει κίτρινη κάρτα για θέατρο. Μια φάση στην οποία ο Μανούχος δεν είχε ιδία άποψη, καθώς σύμφωνα με τους «πράσινους», γλίστρησε και εμπιστεύτηκε την κρίση του βοηθού του.

Αναλυτικά ο Λεβαδειακός αναφέρει στην ιστοσελίδα του:

«Ο διαιτητής Βαγγέλης Μανούχος στην πιο καθοριστική φάση του αγώνα λίγο πριν την εκπνοή του α’ ημιχρόνου δεν έδωσε καθαρό πέναλτι στην ομάδα του Λεβαδειακού όταν ο Sawadogo ανατράπηκε καθαρά μέσα στην μικρή περιοχή από αμυντικό. Μάλιστα δέχθηκε και την άδικη κίτρινη κάρτα που απέβη μοιραία όπως φάνηκε στη συνέχεια αφού ο διαιτητής του έδειξε και δεύτερη κίτρινη στο 49* με αποτέλεσμα ο Λεβαδειακός να μείνει με 10 παίκτες. Παράλληλα έγιναν και πολλά λάθη με τους δυο βοηθούς να σταματήσουν τους επιθετικούς του Λεβαδειακού με ανύπαρκτα οφ σάϊντ...

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όπως είπαμε είδαμε μία σπάνια φάση, καθώς τότε ο Σαβαντογκό ανατράπηκε μέσα στην περιοχή του Αστέρα, αλλά ο ρέφερι Μανούχος «έχασε» τη φάση καθώς γλίστρησε! Προφανώς μετά από συνεννόηση με τον βοηθό Νικολαϊδη «κιτρίνισε» τον ακραίο του Λεβαδειακού για «θέατρο». Μια απόφαση πέρα για πέρα άδικη αφού αν δινόταν το πέναλτι σίγουρα η εξέλιξη θα ήταν διαφορετική».

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ