Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 3-1: «Κατέρρευσε» στο δεύτερο ημίχρονο

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού ήταν κυρίαρχοι για 45 λεπτά στο Ρέντη, όμως στο δεύτερο μέρος «κατέρρευσαν» και γνώρισαν την ήττα με 3-1 από τον Ολυμπιακό.

Στο ντέρμπι «αιωνίων» των Νέων, ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να «καθαρίσει» το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν τα κατάφερε, με αποτέλεσμα στο δεύτερο μέρος οι «ερυθρόλευκοι» να φτάσουν στην ανατροπή και να πάρουν τη νίκη με 3-1.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Ζερβόπουλου, η οποία προήλθε από εκτέλεση κόρνερ του Αθανασακόπουλου. Μάλιστα το «τριφύλλι» συνέχισε να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο και λίγα λεπτά αργότερα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματά του και να πάρει ισχυρό προβάδισμα νίκης.

Διαβάστε περισσότερα στο Leoforos.gr

Θρήνος στο NBA: Πέθανε στα 33 του ο Ντάριους Μόρις
LaLiga: Η Τζιρόνα έστεψε Πρωταθλήτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης – Έφτασε τα 36 τρόπαια η «βασίλισσα»
Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι