Χαμός στην Λάρισα: Τέλος (και) ο Ντόστανιτς λόγω...βοηθού!

Ραγδαίες εξελίξεις στην ΑΕΛ μετά την ισοπαλία με την Κέρκυρα

Παρελθόν αποτελεί από την ομάδα της ΑΕΛ ο Ράτκο Ντόστανιτς μετά την σημερινή (10/3) ισοπαλία των «βυσσινί» με αντίπαλο την Κέρκυρα στο AEL FC ARENA για την 25η αγωνιστική της Super League.

Ο Σέρβος τεχνικός παρότι κάθισε κανονικά στον πάγκο, δεν παρευρέθη στην συνέντευξη τύπου εκεί που δηλώσεις έκανε ο Μαρτσέλο Τροΐζι ο οποίος και ανέφερε ότι ο Ντόστανιτς μετά το ματς χαιρέτησε την ομάδα και έφυγε.

Ως πιθανή αιτία που οδήγησε στο τέλος της συνεργασίας των δυο πλευρών φέρεται να είναι το επεισόδιο που δημιουργήθηκε με την απομάκρυνση του άμεσου συνεργάτη του Θοδωρή Σκύφτα από το πόστο του.

Αφού προκάλεσε λογική «παγωμάρα» στην συνέντευξη Τύπου με την είδηση του διαζυγίου της ΑΕΛ με τον Ράτκο Ντόστανιτς ο Μαρτσέλο Τροΐζι τοποθετήθηκε για το ματς στη συνέντευξη τύπου όπου δήλωσε:

Αναλυτικά οι δηλώσεις: «O κ. Ντόστανιτς σταμάτησε γι’αυτό ήρθα εγώ να μιλήσω. Στο πρώτο ημίχρονο εμείς δεν παίξαμε πολύ καλά. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε κάποιες αλλαγές και προσπαθήσαμε μέχρι το τέλος να πετύχουμε ένα γκολ.

Δεν τα καταφέραμε. Έχουμε ένα πιο εύκολο πρόγραμμα από εδώ και πέρα και μία εβδομάδα για να δουλέψουμε. Πιστεύουμε στην ομάδα».

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ