ΠΑΕ ΑΕΛ: «Πρωτοφανής η συμπεριφορά πρώτου και τέταρτου διαιτητή»

Η ΑΕΛ «βράζει» με την διαιτησία της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο.

Λίγα λεπτά μετά το 0-0 με τον Πανιώνιο, για την 20ή αγωνιστική της Super League η ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία διαμαρτυρήθηκε για την διαιτησία, όπου ανέφερε μεταξύ άλλων: «η διαιτητική συμπεριφορά του πρώτου και του τέταρτου διαιτητή, που είναι πρωτοφανής για αγώνα επιπέδου Super League».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Είμαστε μια ομάδα με ιστορία 54 ετών και πρώτη φορά βλέπουμε διαιτησία όπου ο πρώτος διαιτητής είναι κομπάρσος και είναι μέσα στο παιχνίδι για να εκτελεί τις εντολές του τέταρτου, ο οποίος δεν υπαγόρευσε στον πρώτο διαιτητή ούτε ένα σφύριγμα υπέρ μας.

Σήμερα φέραμε μία άδικη ισοπαλία με τον ιστορικό Πανιώνιο, αλλά εκείνο που μας στενοχώρησε πιο πολύ απ' όλα ήταν η διαιτητική συμπεριφορά του πρώτου και του τέταρτου διαιτητή, που είναι πρωτοφανής για αγώνα επιπέδου Super League.

Σε έναν αγώνα που ήταν μονότερμα με περισσότερες από 20 τελικές για την ομάδα μας και ο τερματοφύλακας μας δεν ακούμπησε την μπάλα, αυτό που μας μένει μόνο είναι η συμπεριφορά των δύο αυτών διαιτητών.

Στο τέλος με 6 αλλαγές και 3 δήθεν τραυματισμούς των παικτών του Πανιωνίου στο δεύτερο ημίχρονο, ακούσαμε τον τέταρτο να δίνει ως καθυστερήσεις στον πρώτο 3 λεπτά, μέσα στα οποία το εκτός γηπέδου και χωρίς την μπάλα φάουλ του Σπιριντόνοβιτς στον Γουάλας, το οποίο έγινε από τον τέταρτο αντί για κόκκινη, από μία κίτρινη εκατέρωθεν».

Επικό! Παίκτης το… έσκασε την ώρα του αγώνα σε διακοπή (photos+video)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Τα γκάζια του ημιχρόνου και ο Μπρέι
Η πρόκριση θρίλερ της Παρί στα πέναλτι, η ένταση και η ευκαιρία για ένα τρόπαιο! (video)
Άγνωστα σημάδια ότι ο θυρεοειδής δεν λειτουργεί φυσιολογικά (εικόνες)

Υπ. Παιδείας: Πώς θα δώσουν εξετάσεις στα ΑΕΙ οι φοιτητές - Με ένα self test οι μαθητές στα σχολεία

Δολοφονία Γλυκά Νερά: Στο μικροσκόπιο ύποπτα οχήματα - Οι λίστες με τους σκληρούς κακοποιούς

Τι αλλάζει την Παρασκευή: Τέλος τα SMS, στις 00:30 η απαγόρευση κυκλοφορίας - Πώς θα πάμε σε νησιά

Φρεγάτες: Ρελάνς των Γάλλων! Δίνουν Belh@rra με... Scalp Naval - Οι πύραυλοι που χτυπούν... Άγκυρα

Εξαφάνιση Μαντλίν: Ραγδαίες εξελίξεις - Βρέθηκαν αποδείξεις που «δένουν» τον Γερμανό παιδόφιλο

Γλυκά Νερά: Το βρέφος σκουντούσε την νεκρή μητέρα του - Τι είπε ο αστυνομικός που το πήρε αγκαλιά

Survivor: Ζήτησε να φύγει ο Τριαντάφυλλος - Νέα κόντρα με Κόρο (videos)

Χόρευε τσιφτετέλι στον δρόμο και έβριζε τους αστυνομικούς που ήταν στα 20 μέτρα (vid)