ΠΑΟΚ - Τούμπιζε 4-0: Ξεμούδιασμα με τεσσάρα

Θετική ήταν η εικόνα που είχε το «συγκρότημα» του Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς στο πρώτο τεστ στη διάρκεια της προετοιμασίας, επικρατώντας 4-0 των Βέλγων.

Ο Σέρβος τεχνικός παρουσίασε την ομάδα του με δύο διαφορετικά «πρόσωπα», σε κάθε ημίχρονο και ο «Δικέφαλος» πανηγύρισε μία άνετη νίκη 4-0, αλλά το σημαντικότερο ήταν η ευκαιρία που είχαν οι παίκτες να δείξουν τα όσα δουλεύουν στις προπονήσεις, καθώς αυτό ήταν το πρώτο τεστ για τη νέα σεζόν.

Το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Πρίγιοβιτς, ο οποίος στο 12’ με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 31’ ο Ενρίκε με διαγώνιο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο μέρος, ο Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς προχώρησε σε 10 αλλαγές, αλλά και πάλι οι «ασπρόμαυροι» είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 64’ ο Μπίσεσβαρ, σε κενή εστία, έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε με το πέναλτι του Κουλούρη στο 79’.

Πάντως, το ματς είχε και ένα απρόοπτο για τους «ασπρόμαυρους» καθώς πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ντοριάν Λεβέκ συγκρούστηκε με τον Λέο Μάτος και αναγκάστηκε να μεταβεί για εξετάσεις, μια και τραυματίστηκε πίσω από το αυτί του.

ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ενρίκε, Πέλκας, Πρίγιοβιτς, Κλάους.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σιαμπάνης, Μάτος, Δεληγιαννιδης (85' Λημνιός), Δημητρίου, Πούγγουρας, Κάτσε, Κάνιας, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Ζάιρο, Κουλούρης.

Τούμπιζε: Ντεφουρνί, Γκου, Μπάμπιτς, Ο, Κοσέ, Νιρισαρίκε, Τουρέ, Λι, Φαβέρο, Ντενάγιε, Μπα.

LIVE Streaming: ΠΑΟΚ - Τούμπιζε

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης
Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα