Πετράκης: «Μπορούσαμε κάτι παραπάνω»

Ο Γιάννης Πετράκης δεν έκρυψε την δυσαρέσκεια του για το 0-0 με τον Παναιτωλικό.

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα εξέφρασε την άποψη του ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη από τους Αγρινιώτες και άξιζε να πάρει κάτι παραπάνω από τον βαθμό της ισοπαλίας.

«Πιστεύω ότι σήμερα είχαμε δύο διαφορετικές εικόνες. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε ένα από τα πιο καλά ημίχρονα σε φάση δημιουργίας και αμυντικής συμπεριφοράς. Τα παιδιά κάνανε μεγάλη προσπάθεια, πολλές ευκαιρίες, είχαμε προϋποθέσεις και βγάζαμε ευκαιρίες με πολλούς τρόπους. Σε αντίθεση με αυτά, ο Παναιτωλικός μας απειλούσε μόνο από στημένα και ένα περιφερειακό σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την ίδια εικόνα, μας βγήκε άγχος, γιατί θέλαμε να κερδίσουμε. Η έλλειψη καθαρού μυαλού είχε ως αποτέλεσμα το δεύτερο ημίχρονο να μην είναι καλό ποιοτικά, αλλά σαν αποτύπωση όλης της προσπάθειας πιστεύω ότι μπορούσαμε κάτι παραπάνω από το σημερινό παιχνίδι», είπε αρχικά.

Για τον στόχο της ομάδας: «Η καθημερινότητα είναι συγκεκριμένη, κάθε μέρα προσπαθούμε για το καλύτερο, δεν τα παρατάμε ποτέ, έχουμε υποχρέωση κι εγώ και οι παίκτες το τελείωμα της σεζόν να είναι ανάλογο με την εικόνα που είχαμε όλη τη χρονιά. Πάνω απ’ όλα η αξιοπρέπεια. Το που θα φτάσουμε θα το δείξει η ίδια η πράξη».

Ένας ήρωας... αρουραίος - Δείτε γιατί του δόθηκε χρυσό μετάλλιο (video)
Ασταμάτητος ο Φούντας! Πέτυχε κι άλλο γκολ (video)
Ένινγκ: «Το αβαντάζ η Βόλφσμπουργκ - Δεν είναι αδύνατη η νίκη για την ΑΕΚ» (video)
«Κάρφωσε» τη Βαλένθια ο Σιόβας στο 100ό παιχνίδι του στη La Liga! (video+photos)