Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1: Ο Μάντζιος... χτυπάει δυο φορές!

Με δυο γκολ του Έλληνα φορ οι Βοιωτοί επέστρεψαν στις επιτυχίες με τους Αρκάδες να έχουν ανούσια υπεροχή και να αργούν να... ξυπνήσουν

Όχι μια αλλά δυο φορές «χτύπησε» ο Βαγγέλης Μάντζιος, οδηγώντας τον Λεβαδειακό σε σημαντική νίκη με 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης. Ο Έλληνας φορ «άνοιξε» το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα και «χτύπησε» ξανά στο 49’, κάνοντας το 2-0.

Οι Αρκάδες είχαν να... ανέβουν ένα βουνό και «ξύπνησαν» αργά, ο Γιάννου στο 87’ μείωσε αλλά ο Λεβαδειακός κράτησε το προβάδισμα και πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή του νίκη.

Λεβαδειακός (Α. Μάντζιος): Τσιντώτας, Εντουίν, Μίνγκας (77’ Θέος), Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Στάθης, Μουλόπουλος, Ναβάρο (58’ Γιακουμάκης), Μάρκοβιτς (68’ Φαβάλι), Γιάχιτς, Β. Μάντζιος

Αστέρας (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Σανκαρέ (59’ Μουκάμ), Γκοϊάν, Λούι (83’ Ζησόπουλος), Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Δημούτσος (23’ Κουρμπέλης), Μάσα, Σκούρτης, Γιάννου.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!