Έχασε στην Πόλη ο Ατρόμητος!

Την ήττα (1-0) γνώρισε ο Ατρόμητος από την τουρκική Μπουγιούκσεχιρ στο στάδιο «Φατίχ Τερίμ» της Κωνσταντινούπολης, στο τελευταίο παιχνίδι του πριν από τον αγώνα της επόμενης εβδομάδας με την ΑΙΚ Στοκχόλμης για τον τρίτο προκριματικό γύρο στο Γιουρόπα Λιγκ

Η Μπουγιούκσεχιρ ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο και το εκμεταλλεύτηκε για να φτάσει στο γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, το οποίο σημείωσε ύστερα από μόλις τρία λεπτά αγώνα ο Σοκόλ.

Μπουγιούκσεχιρ: Μπαμπατζάν, Ουτσάρ, Τζανσέβ, Αιχάν, Οστορούν, Τεκντεμίρ, Μπατζί, Μοσορό, Ντοκά, Βίστζα, Σοκόλ (έπαιξαν και οι, Σίμπασι, Ερντέμ,Αγκάι, Ρότμαν, Eμρέ, Σαχίν, Αλκιλίκ, Αλτούν, Πατντάλ, Αλτούν Τας).

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κούρος (61΄ Μπιτόλο), Έμποου (73΄ Λαζαρίδης), Φυτανίδης, Γκαρσία (87΄ Λημνιός), Γοδόι (73΄ Μπάλλας), Ουσέρο (87΄ Νάτσος), Μαρσελίνιο (73΄ Μπρίτο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι (87΄ Ρεγκάκος).

Γνώριμοι στην Ελλάδα οι διαιτητές στις ρεβάνς ΠΑΟΚ - Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες