ΠΑΟΚ: Ο έλεγχος των δανεικών

Ως είθισται μετά από κάθε αγωνιστική «ημέρα» οι ιθύνοντες του «Δικεφάλου» παραθέτουν την παρουσία των παικτών που αγωνίζονται με τη μορφή δανεισμού μακριά από την Τούμπα

Πιστοί στο… ραντεβού τους με την παρουσίαση των παικτών που αγωνίζονται δανεικοί εκτός Τούμπας οι ιθύνοντες του ΠΑΟΚ παραθέτουν την… πρόοδο τους. Αναλυτικά αναφέρεται: «Και το νέο έτος, το paokfc.gr ακολουθεί τα ίχνη των δανεικών ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ και μετά από κάθε αγωνιστική σας παρουσιάζει την απόδοσή τους. Αναλυτικά:

Σετούμπαλ (Πέλκας) – Μορεϊρένσε 2-1
Ο 21χρονος χαφ που ανήκει στον ΠΑΟΚ έκανε το ιδανικό ποδαρικό για εκείνον και την ομάδα του, καθώς μπήκε στο ματς στο 75ο λεπτό, με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 1-1 και σκόραρε 3 λεπτά πριν τη λήξη του ματς, δίνοντας ένα σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του Ντομίνγκος Πασιέντσια.

Πιερικός (Γιαννούλης-Μυστακίδης) – Εθνικός Σερρών 1-0
Και οι δυο ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν βασικοί και είχαν καλή απόδοση στη νίκη της ομάδας τους. Το γκολ του Πιερικού μάλιστα προήλθε μετά από προσπάθεια του Μυστακίδη που οδήγησε την άμυνα των Σερρών σε λάθος. Ο Γιαννούλης -προφανώς για καθυστέρηση- αντικαταστάθηκε στο 92ο λεπτό.

Λαμία – Αιγινιακός (Πολύζος,Πόποβιτς) 2-1
Ο Πολύζος ξεκίνησε βασικός το ματς και το ολοκλήρωσε, ενώ ο Πόποβιτς μπήκε στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης.

Απόλλων 1926 (Παπαδόπουλος-Κιόσε-Παναγιωτούδης) – Ηρακλής 0-1
Κανείς από τους δανεικούς ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, στους οποίους προστέθηκε ο Κωστής Παναγιωτούδης που αποχώρησε από τη Βέροια, δεν συμμετείχε στο συγκεκριμένο ματς.

Ηρακλής Ψαχνών (Μελίσσας) – Αχαρναϊκός 0-2
Ο Νίκος Μελίσσας ξεκίνησε εκτός ενδεκάδας το 2015, παρότι είχε κερδίσει τα γάντια του βασικού από τον Μανιάτη στα τελευταία ματς του προηγούμενου χρόνου.

Λα Κορούνια (Λούκας) – Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-0
Ο Λούκας θέλει σίγουρα να ξεχάσει το τελευταίο 6μηνο του 2014, όταν και κατάφερε να αγωνιστεί συνολικά 75 λεπτά με τη φανέλα της Ντεπορτίβο, λόγω αλλεπάλληλων τραυματισμών.

Τενερίφη (Χακόμπο) – Σπόρτινγκ Χιχόν 1-1
Ο Χακόμπο έχει μόνο τυπική παρουσία στην ομάδα του, που τον έχει θέσει στο περιθώριο, ωστόσο ο δανεισμός του δεν έχει λυθεί μέχρι να βρει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του».