Πλατανιάς-Επισκοπή  4-1

Πλατανιάς-Επισκοπή 4-1

Εύκολο και ευχάριστο απόγευμα για τον Πλατανιά καθώς κέρδισε την  Επισκοπή, σε φιλική αναμέτρηση με 4-1.

Οι Χριστόπουλος και Ανυφαντάκης, είχαν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να τεστάρουν  κάποια συστήματα που δουλεύουν στις προπονήσεις, αλλά και να δώσουν την ευκαιρία σε παίκτες που δεν έχουν αρκετή συμμετοχή να αγωνιστούν.

Το σκορ άνοιξε 29' ο Τσοντάκης με σουτ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό έγινε το 2-0, με πλασέ του Τόρες.  Στο 39’ ο Αποστολόπουλος, έξω απ την μεγάλη περιοχή έπιασε ένα ωραίο, φαλτσαριστό σουτ και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κελαϊδή, κάνωντας το 3-0. Στο 52 Ο Τόρες εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι .  Η Επισκοπή μείωσε σε 4-1 στο 76', με πλασέ του  Σέχου.

Με δέκα παίκτες αγωνίστηκε στα τελευταία οκτώ λεπτά ο Πλατανιάς καθώς ο Γουνδουλάκης αισθάνθηκε ενοχλήσεις και αποχώρησε, κυρίως για προληπτικούς λόγους.

Οι συνθέσει ς:

Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά (67’ Κοκκαλάς), Αποστολόπουλος (55’ Ντεντάκης), Ζαραδούκας (46’ Ζουμπουλάκης), Δημήτρης (46’ Σέχου), Αγκιλέρα (46’ Μπανανά), Τέτε (46’ Μενδρινός), Γκόμεζ (46’ Γιακουμάκης), Τόρες (58’ Γουνδουλάκης), Φιγκέιρα (67’ Νέπλιακ), Μπέριαν (67’ Μιλούνοβιτς), Τσοντάκης,

Επισκοπή (Ανυφαντάκης): Κελαϊδής (55’ Νικηφόρος), Μανουσάκης (55’ Τζανάκης), Λάμπρου (69’ Λιονάκης),  Μποτωνάκης (46’ Μαραθιανός), Βουρβαχάκης, Πιθαρούλης (69’ Φοβάκης), Βιτώρος (39’ λ.τ. Τριχάκης),  Βιγιαφάνε (55’ Πετράκος), Ράντοβιτς (63’ Σπανός), Δουμάνης (80’ Νεμπιάι). Νικόλτσης (63’ Δρακάκης).