Άρης Κ17- Καβάλα Κ17 3-0

Άνετη νίκη πέτυχε η ομάδα Κ17 του Άρη απέναντι στην αντίστοιχη της Καβάλας με 3-0.

Και τα τρία γκολ των γηπεδούχων μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Δύο γκολ πέτυχε ο Παλιάτσος, στο 54ο λεπτό και στο 70ο με εκτέλεση πέναλτι. Το τρίτο τέρμα σημείωσε ο Μπελούλης στο 90΄.

ΑΡΗΣ: Μαντής, Μηλίτσης, Σερπίνης (41’ Σουνάς), Τουλκερίδης, Μαστροδήμος, Αντωνιάδης, Δημητρακόπουλος (77’ Αλταλίκης) Λένος (73’ Μπελούλης), Λιαρτζής (88’ Γεωργιάδης), Παλιάτσος, Πασχαλίδης (56’ Χολογγούνης)

ΚΑΒΑΛΑ: Μπατής, Ρεβυθόπουλος, Γκορογιάς, Φουρκαλάς, Χριστοφορίδης, Δουμουτζόγλου, Πασχάλης, Χαμπανάς, Χαϊδεμένος, Τσοχαταρίδης, Αδαμίδης.

Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό