Πανθρακικός: Φιλική «επτάρα» στους Βέλγους

Οι παίκτες του Άκη Μάντζιου πρόσφεραν απλόχερα θέαμα στο ματς της Κομοτηνής την Τετάρτη (30/4)

Υποδεχόμενος μια επίλεκτη ομάδα του Βελγίου με νεαρούς παίκτες που αγωνίζονται στις χαμηλές κατηγορίες του πρωταθλήματος, ο Πανθρακικός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στο φιλικό της Τετάρτης (30/4) επικρατώντας με το εντυπωσιακό 7-0. Οι παίκτες του Άκη Μάντζιου πρόσφεραν θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο σκοράροντας από το 1ο μέχρι το 80ό λεπτό.

Τον… χορό των γκολ άνοιξε στο πρώτο λεπτό ο Ίγκορ που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 4’. Το 3-0 έκανε ο Μπαϊκαρά στο 10’, ενώ 7 λεπτά αργότερα ο Λαδάκης πέτυχε το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων. Στη συνέχεια, τη σκυτάλη πήρε ξανά ο Ίγκορ που σκόραρε στο 28’ και το 44’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λίτσκας στο 80’.

Η σύνθεση του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Φραγκούλης, Εμπόου, Ζούλης, Ζδράβος – Ρίζος, Λαδάκης, Μπαϊκαρά, Καθάριος, Ίγκορ, Χασομέρης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Μαμούτ, Στόγιος, Γκουτζίδης και Λίτσκας.