ΠΑΟΚ: Ο έλεγχος των δανεικών

Πέντε παίκτες έχει δώσει δανεικούς ο ΠΑΟΚ και ο Χουμπ Στέφενς παρακολουθεί την πορεία τους.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» παρακολουθεί συστηματικά την πρόοδό τους και το paokfc.gr καταγράφει τις επιδόσεις τους.

Σαρλς Ιτάνζ
Στην τουρκική Κόνιασπορ παραχωρήθηκε το καλοκαίρι ο Σάρλς Ιτάνζ. Ο Καμερουνέζος διεθνής τερματοφύλακας πήρε αμέσως τα…γάντια του βασικού και υπερασπίστηκε την εστία και στα 3 ματς πρωταθλήματος που έχουν διεξαχθεί μέχρι τώρα. Η Κόνιασπορ πέτυχε μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα με 3-2 επί της Φενέρ και ακολούθησαν 2 ήττες από τη Σίβασπορ (2-0) και από την Κασίμπασα (1-2).

Χρήστος Ιντζίδης
Φανέλα βασικού εξασφάλισε και ο Χρήστος Ιντζίδης στον Πλατανιά. Ο νεαρός αμυντικός από τα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε και στα 3 ισόπαλα (!) ματς της ομάδας του: 2-2 με Βέροια, 1-1 με Τρίπολη, 0-0 με ΟΦΗ χωρίς να βγει αλλαγή, ενώ έχει δεχτεί και 1 κίτρινη κάρτα.

Δημήτρης Πόποβιτς
Μαζί με τον Ιντζίδη στον Πλατανιά κατοικεί για φέτος ο Δημήτρης Πόποβιτς, ο οποίος ενσωματώθηκε στη νέα του ομάδα μετά την προετοιμασία του με τον ΠΑΟΚ και μετά από μια θλάση στη γάμπα που αποκόμισε σε φιλικό αγώνα εναντίον της Νις. Δεν βρήκε ακόμη θέση βασικού, ωστόσο πρόλαβε να αγωνιστεί σε 2 αγώνες: 13 λεπτά εναντίον της Βέροιας, χάνοντας και μια μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του και 9 λεπτά εναντίον της Τρίπολης.

Κώστας Παναγιωτούδης
Για δεύτερη σεζόν θα φοράει τα «κυανέρυθρα» του Πανιωνίου ο Κώστας Παναγιωτούδης. Ο διεθνής με την Εθνική Νέων μέσος απολαμβάνει της εμπιστοσύνης του Νίκου Παντελή, ο οποίος πρόσφατα μίλησε στο paokfc.gr κολακευτικά για τον ποδοσφαιριστή που ανήκει στον ΠΑΟΚ. O Παναγιωτούδης μπήκε αλλαγή στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος εναντίον του ΟΦΗ στο 74ο λεπτό (0-0) και ξεκίνησε βασικός την αναμέτρηση εναντίον του Παναθηναϊκού (3-0 υπέρ του Πανιωνίου) πριν αντικατασταθεί στο 57ο.

Αλέξανδρος Αποστολόπουλος
Ο νεαρός μπακ δόθηκε το καλοκαίρι δανεικός στην Βέροια και αμέσως φάνηκε να κερδίζει θέση βασικού, από τους φιλικούς κιόλας αγώνες με τη νέα του ομάδα. Ξεκίνησε βασικός το Πρωτάθλημα στον εκτός έδρας αγώνα εναντίον του Πλατανιά, όμως αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 77΄ και ήταν τιμωρημένος στη δεύτερη αγωνιστική, όπου η ομάδα του αντιμετώπισε τον ΟΦΗ. Στην 3η αγωνιστική η Βέροια απέσαπσε ισοπαλία απέναντι στον Παναθηναϊκό, με τον Αλέξανδρο να μπαίνει ως αλλαγή στο 84ο λεπτό.

NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν
Πολωνία: Ενισχύει με στρατό τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)