Παναθηναϊκός: Ασίστ του Κουίνσι στο φιλικό της Κρίσταν Πάλας

Πολύ καλή ήταν η παρουσία του Κουίνσι στο φιλικό της Κρίσταλ Πάλας με την Ντάγκενχαμ.

Ο μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού, που δοκιμάζεται τις τελευταίες μέρες με τους «Αετούς», αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού και είχε καλή παρουσία.

Στο 24’ από προσπάθεια του Κουίνσι η Πάλας έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αρχικά με τον Νούχιου και εν συνεχεία με τον Φίλιπς, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Αφρικανός μεσοεπιθετικός είχε ασίστ στο τέρμα του Αυστυριακού με το οποίο η Πάλας προηγήθηκε 1-0.

Το δεύτερο τέρμα για τους «Αετούς» πέτυχε ο Γκαρβάν με πέναλτι στο 57’ και η Ντάγκενχαμ μείωσε στο 70’ με πέναλτι ο Ελίτο.

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας