Σκλιοπίδης: «Άδικη η ήττα»

Ο αμυντικός του Πανθρακικού υποστήριξε πως η ομάδα του αδικείται από την τελική έκβαση του αγώνα με τον Αστέρα στην Τρίπολη, καθώς άξιζε κάτι καλύτερο από την ήττα στις καθυστερήσεις.

«Δεν πιστεύω ότι είναι δίκαιο το αποτέλεσμα. Δικαιούμασταν σίγουρα ένα γκολ, χάσαμε πολλές ευκαιρίες και βάσει της εικόνας το δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν το 0-0. Μας αφήνει μία πικρία το αποτέλεσμα γιατί έπρεπε να πάρουμε το βαθμό της ισοπαλίας που θα μας βοηθούσε πάρα πολύ. Αφήνουμε πίσω αυτό το παιχνίδι και συγκεντρωνόμαστε στο παιχνίδι Κυπέλλου που έχουμε που είναι αρκετά δύσκολο, αλλά και στο επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος στην έδρα μας που πρέπει οπωσδήποτε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ελπίζω να έχουμε την τύχη με το μέρος μας και να πάνε όλα καλά. Νομίζω ότι στο τέλος θα πετύχουμε το στόχο μας, έχουμε τρία παιχνίδια στην έδρα μας και θα προσπαθήσουμε για το απόλυτο στην έδρα μας και ό,τι καλύτερο εκτός. Έχουμε χάσει πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και από εκεί και πέρα ήταν θέμα τύχης και απλά σήμερα ήμασταν άτυχοι», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Δημήτρης Σκλιοπίδης.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ