Κέρκυρα: Θλάση ο Γιάντσης, κανονικά ο Καραλής

Μόνο ευχάριστα δεν ήταν τα νέα για τον τραυματισμό του Δημήτρη Γιάντση στην Κέρκυρα.

Ο Έλληνας επιθετικός υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία, η οποία έδειξε πως έχει υποστεί θλάση, με αποτέλεσμα να τίθεται εκτός από τον αγώνα του Σαββάτου (8/12) με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League.

Αντίθετα, στο πρόγραμμα της προπόνησης της Τετάρτης (5/12) μετείχε με μειωμένη ένταση ο Γιάννης Καραλής και η κατάστασή του θα επανεκτιμάται καθημερινά από το ιατρικό τιμ της ομάδας του Ιονίου.

Όσον αφορά τώρα στο πρόγραμμα, οι «Φαίακες» έριξαν το… βάρος σε ασκήσεις για τη βελτίωση της κυκλοφορίας και στην συνέχεια, χωρίστηκαν σε δύο γκρουπ και έπαιξαν δίτερμα, ενώ στο πρόγραμμα μετείχαν και οι Γιώργος Γαρδικιώτης και Γρηγόρης Χανδρινός από την ομάδα Νέων.

Η προετοιμασία της Κέρκυρας για τον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα θα συνεχιστεί την Πέμπτη (6/12) με μία απογευματινή προπόνηση, η οποία είναι προγραμματισμένη να αρχίσει στις 17:30.

Λίγες ώρες νωρίτερα, συγκεκριμένα, στις 12:30, ο Άκης Μάντζιος θα παραθέσει συνέντευξη Τύπου στην αίθουσα προβολών του Starbowl, ενόψει του αγώνα του Σαββάτου με τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα