Super League 2: Λύτρωση στο φινάλε για την Κηφισιά - Διπλό η Καλλιθέα
INTIME

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της 6ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Η Κηφισιά φλέρταρε με την πρώτη απώλεια βαθμών της κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας, αλλά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε το γκολ που έψαχνε. Ο Ποζατζίδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Μαζουλουξής με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, με μεγάλες φάσεις και για τις δύο ομάδες. Αν και η ομάδα του Γιώργου Πετράκη είχε την κατοχή, οι Κρητικοί άγγιξαν το γκολ στο 22’ με το δοκάρι του Μηλιώτη, ενώ ο Αντερέγκεν έχασε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει. Η Κηφισιά είχε δυο δοκάρια στην ίδια φάση στο 85’ με τους Καλλέργη και Τετέι, βρίσκοντας τελικά το γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΟΦΙ διαμαρτυρήθηκε και για τη φάση πριν το φάουλ, αλλά και για το ότι ο σκόρερ ήταν οφσάιντ, με το βίντεο να τους δικαιώνει.

Νικηφόρα πέρασε από τη Νέα Αλικαρνασσό η Καλλιθέα, επικρατώντας 2-1 του Ηρόδοτου με ανατροπή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Τζούνιορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η αθηναϊκή ομάδα ισοφάρισε στο 51’ με αυτογκόλ του Σαρρή και στο 61’ ο Λουκίνας πέτυχε με κεφαλιά το 1-2.