ΑΕΚ Β: Φιλική νίκη επί της Αγίας Παρασκευής – Έπαιξε ο Γαλανόπουλος
aekfc.gr

Η ΑΕΚ Β νίκησε την Αγία Παρασκευή, με τον Κώστα Γαλανόπουλο να αγωνίζεται για ένα ημίχρονο.

Η ΑΕΚ Β νίκησε 1-0 την Αγία Παρασκευή, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Αγίας Παρασκευής. Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος χρησιμοποίησε για ένα ημίχρονο τον Κώστα Γαλανόπουλο, ενώ έπαιξαν και οι Χατζηεμμανουήλ, Θεοχάρης, Μουστακόπουλος, Ραντόνια, Κοσίδης, που προπονούνται με την πρώτη ομάδα.

Η ΑΕΚ Β ήταν κυρίαρχη στο πρώτο ημίχρονο και έφτασε σε πολύ καλές ευκαιρίες (16', 26' Χριστόπουλος, 29' Γαλανόπουλος, 33' Γερολέμου) που όμως σταμάτησαν στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου συνέχισε και στο δεύτερο μέρος να υπερέχει και να δημιουργεί ευκαιρίες και έφτασε στο γκολ στο 74' μετά από γύρισμα του Παναγιώτη Γεωργέα από τα αριστερά και άψογο πλασέ του Γιάννη Κορομηλά μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Η σύνθεση της ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ (46' Θεοχάρης) Ραντόνια (80' Σταμούλης) Χατζηκυριάκος (60’ Ντάικο) Τρούμπουλος, Παρράς, Γαλανόπουλος (46’ Κορομηλάς) Μουστακόπουλος (80' Δημητρίου) Γερολέμου (60' Ρουκουνάκης) Ε. Χριστόπουλος (46' Σκόνδρας - 53' λόγω τραυματισμού Γεωργέας) Μάσα (80' Πιτιλάκος) Γκολφίνος (60’ Κοσίδης).

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι