Βέροια-Λεβαδειακός 0-1: Πρώτο βήμα για Super League οι Βοιωτοί (photos+videos)

Ο Λεβαδειακός νίκησε στο πρώτο παιχνίδι μπαράζ ανόδου τη Βέροια εκτός έδρας με 1-0.

Προβάδισμα για την επιστροφή στη Super League πήρε ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Βέροιας εκτός έδρας. Οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο παιχνίδι σε μια εβδομάδα στη Λιβαδειά, με το εκτός έδρας γκολ να μη μετράει.

Η Βέροια ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προσπάθησε να πάρει το προβάδισμα, με τον Πασά να μην μπορεί να σκοράρει.

Μετά το πρώτο 20λεπτο ο Λεβαδειακός ισορρόπησε και επιχείρησε να γίνει απειλητικός, έχοντας δύο καλές στιγμές με τον Μυτίδη. Οι δύο ομάδες ήταν ιδιαίτερα προσεκτικές στην άμυνα και το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου ήταν αποτέλεσμα αυτής της τακτικής.

Ο ρυθμός του αγώνα ευνοούσε τους Βοιωτούς, οι οποίοι στο 58’ κατάφεραν να βρουν το γκολ με σουτ του Πολέτο.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες τους, με το 0-1 να είναι το τελικό σκορ.

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!