Super League 2: Νίκη… τίτλου ο Λεβαδειακός – Ελπίζει για παραμονή η Καβάλα

Δείτε τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αγώνων της Super League 2.

Ενδιαφέροντα εξ αναβολής παιχνίδια διεξήχθησαν τη Μ. Τετάρτη στη Super League 2.

Στον Α’ Όμιλο, η μάχη της παραμονής πήρε… φωτιά. Η Καβάλα επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας και έφτασε τους 30 βαθμούς. Οι Σαμπανίδης στο 6’ και Σταμένκοβιτς στο 31’ και το 63’ πέτυχαν τα γκολ των «Αργοναυτών», ενώ η ΑΣΑ είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μάνιο στο 21’.

Στην Κατερίνη, έγινε δραματικό παιχνίδι ανάμεσα στον Πιερικό και τον Ολυμπιακό Βόλου, το οποίο έληξε ισόπαλο 2-2. Ο Σιαφά πέτυχε το 0-1 στο 32’, αλλά στο 56’ ο Κανούλας ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους. Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν και στο 72’ ο Κότος πέτυχε το 1-2. Στις καθυστερήσεις ο Κανούλας ισοφάρισε στο 90+2’ σε 2-2.

Στο Ρέντη, ο Ολυμπιακός Β επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Πόντου, σε ένα παιχνίδι που οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι. Ο Μπα άνοιξε το σκορ στο 65’ και στο 83’ ο Κωστή πέτυχε το 2-0.

Στον Β’ Όμιλο, δυνατό παιχνίδι έγινε στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», με τον Λεβαδειακό να επικρατεί δύσκολα του Αιγάλεω, αγκαλιάζοντας τον τίτλο. Ο Αρναρέλλης έβαλε μπροστά στο σκορ το Σίτι στο 35’, αλλά στο 38’ ο Συμελίδης ισοφάρισε σε 1-1 για τους Βοιωτούς και στο 77’ ο Μυτίδης έγραψε το 1-2.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας «καιγόταν» για τη νίκη απέναντι στην ΑΕΚ Β, αλλά του στοίχισαν οι απουσίες και έχασε 2-1. Ο Παρράς άνοιξε το σκορ για την Ένωση στο 10’ και στο 17’ ο Γιούσης είχε δοκάρι. Ο Αντερέγκεν ισοφάρισε για τον ΟΦΙ στο 60’, αλλά ο Μπάμπης στο 73’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ΑΕΚ Β. Οι Κρητικοί ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, καθώς ο Βιβάνκο δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.