Super League 2: Ματσάρα χωρίς νικητή στη Λιβαδειά, νίκη το Αιγάλεω - Τεσσέρα ο Ολυμπιακός Β

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της 30ής αγωνιστικής της Super League 2.

Με δυνατά παιχνίδια άνοιξε σήμερα η 30ή αγωνιστική στη Super League 2.

Στον Α’ Όμιλο, ο Ολυμπιακός Β διέλυσε με 4-0 τον Θεσπρωτό, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πινακά. Ο Βοΐλης άνοιξε το σκορ στο 24’ για τους «ερυθρόλευκους» και στη συνέχεια πήρε το… όπλο του ο Πινακάς, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ (39’, 62’, 65’). Η ομάδα της Ηγουμενίτσας είχε ένα δοκάρι σε σουτ του Ραμίρεζ στο 50’.

Στον Β’ Όμιλο, ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός υποδέχτηκε την ΑΕΚ Β και τα βρήκε σκούρα και έμεινε στο 2-2. Η ΑΕΚ Β προηγήθηκε νωρίς με 2-0 με δράστη τον Γιούση αρχικά με πέναλτι στο 14ο λεπτό και στη συνέχεια με πλασέ στο 21ο λεπτό. Ωστόσο ο Λεβαδειακός αντέδρασε και σε διάστημα δυο λεπτών έκανε το 2-2, με τον Κωνσταντινίδης στο 23’ και τον Νίλι στο 25’. Στο 60’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε με τα πόδια την εκτέλεση του Πολέτο. Ο γκολκίπερ της ΑΕΚ Β έκανε μεγάλη επέμβαση και στις καθυστερήσεις του αγώνα, κρατώντας τον βαθμό για την ομάδα του.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», όπου το Αιγάλεω επικράτησε με ανατροπή 2-1 του Παναθηναϊκού Β. Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 30’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ηλιάδη. Το Σίτι ανέβασε στροφές και είχε δοκάρι στο 53’ με τον Τριμμάτη. Στο 75’ ο Παπανικόλας με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 και στο 82’ ο Δημητριάδης με πέναλτι πέτυχε το 2-1. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, αποβλήθηκε ο Χοτζάλι.