Super League 2: Νέα νίκη για Βέροια – Τρίποντο-ανάσα για Ρόδο

Δείτε τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αγώνων της Super League 2.

Με τέσσερα παιχνίδια τακτοποιήθηκαν σήμερα κάποιες από τις εκκρεμότητες των εξ αναβολής της Super League 2.

Στον Α’ Όμιλο, η Βέροια επικράτησε 2-0 του Ολυμπιακού Βόλου εκτός έδρας, αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΛ. Πασάς και Πεταυράκης βρήκαν δίχτυα για τη «Βασίλισσα του Βορρά».

Στο γήπεδο του Μακεδονικού, ο Απόλλων Πόντου, αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 54’, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ρούνεϊ σε 1-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας, που είχε προηγηθεί με τον Λαγό.

Στον Β’ Όμιλο, η Ρόδος πήρε σημαντική νίκη με 1-0 επί της ΑΕΚ Β, αν και το γκολ του Χίσι αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους, για το αν η μπάλα πέρασε ή όχι τη γραμμή.

Στη Ζάκυνθο, η τοπική ομάδα αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΟΦ Ιεράπετρας, σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις. Ο Ντέτλερ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΙ στο 36', αλλά ο Μπαζάν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε 1-1.

Ζάκυνθος-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1

Δείτε τις βαθμολογίες των δύο ομίλων της Super League 2...

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ