Super League 2: Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ Β - Η ΑΕΛ νίκησε τον Ολυμπιακό Β

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής της Super League 2.

Σπουδαία νίκη πήρε η ΑΕΛ απέναντι στον Ολυμπιακό Β με 2-1, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Στο 20’ ο Ραμίρεζ άνοιξε το σκορ για τους «βυσσινί» και ο Παπαγεωργίου στο 54’ έγραψε το 2-0. Οι «ερυθρόλευκοι» μείωσαν σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βοΐλη στο 79’. Στα τελευταία λεπτά χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Στις νίκες επέστρεψε η ΑΕΚ Β, καθώς επικράτησε 1-0 του Καραϊσκάκη στην Άρτα. Αν και η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, κατάφερε να επικρατήσει των Αρτινών, χάρη σε τέρμα του Γκολφίνου στο 50’. Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά ο Γκίνη έκανε εξαιρετικές αποκρούσεις, κρατώντας απαραβίαστη την εστία του. Η Ένωση είχε ευκαιρία για δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά το σουτ του Κοσίδη σταμάτησε στο δοκάρι.

Ρεπό: Καλλιθέα

Δείτε τις βαθμολογίες των δύο ομίλων της Super League 2...

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ