ΟΦΗ-Παναιτωλικός: Τρίτο γκολ ο Καρέλης, μείωσε ο Νέιρα, αλλά έχασε πέναλτι (video)

Απίστευτη εξέλιξη έχει το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό στο Γεντί Κουλέ.

Ο Παναιτωλικός μπήκε εξαιρετικά και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΟΦΗ και κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ.

Στο 53’ οι Αγρινιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Καρέλης πλάσαρε ιδανικά τον Βάτερμαν, για το 1-3.

Η αντίδραση του ΟΦΗ δεν άργησε και ο Νέιρα στο 66’ με εξαιρετικό πλασέ μείωσε σε 2-3.

Οι Κρητικοί άγγιξαν την ισοφάριση, με πέναλτι που κέρδισε ο Ντουρμισάι στο 81’. Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Μελίσσας απέκρουσε και με τη βοήθεια του δοκαριού, η μπάλα απομακρύνθηκε.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Βέργος σε αντεπίθεση, πέτυχε το 4-2 για τον Παναιτωλικό, σφραγίζοντας τη νίκη.

Δείτε τις φάσεις…

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ