Super League 2: Νίκες για Αλμωπό Αριδαίας, Απόλλωνα Λάρισας - Θριαμβεύτρια η Βέροια στο ντέρμπι

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της Super League 2.

Με αναμετρήσεις στον Α’ όμιλο άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Βέροια στα Πηγάδια, επικρατώντας 3-0 της Ξάνθης στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής. Ο Γιακουμάκης άνοιξε το σκορ στο 29’ και στο 47’ ο Μούργος πέτυχε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Πόζογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού Β, χάρη στα δύο τέρματα του Χρήστου Ρόβα στο 45’ και το 47’, και του Πρίκα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο γήπεδο της Νεάπολης, ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2’ με τον Νούσιο, άντεξαν στην πίεση των Βολιωτών και στο 81’ ο Χατζής πέτυχε το 0-2.