Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Β΄ 2-2: Γλίτωσε την «σφαλιάρα» στο 90+5΄

O Ολυμπιακός έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 28’ με τον Νίκολιτς αλλά δέχθηκε δύο τέρματα στο τελευταίο 15λεπτο και συγκεκριμένα στο 74’ από τον Ζιάκα και στο 87’ από τον Γιαννίτση. Το 2-2 διαμορφώθηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από γκολ του Μαρίνου, με τους παίκτες του Άριελ Ιμπαγάσα να γλιτώνουν την πρώτη ήττα τους στο πρωτάθλημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μαντζάρης, Γιαννίτσης, Καρρίκι, Βίγια, Λίταινας, Παναγιώτου (53' Κανούλας), Σκούπρα, Κόζουχ (53' Μπαλογιάννης), Χατζής, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ (68' Ζιάκας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β: Στουρνάρας, Κινκουέ, Αλ. Μπα (81' λ.τρ. Βοϊλης), Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κίτσος, Κωστή.