Καραϊσκάκης-Ιωνικός: «Κυανόλευκο» προβάδισμα με δύο γκολάρες (video)

Ο Ιωνικός πέτυχε δύο πολύ ωραία γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην Άρτα, κόντρα στον Καραϊσκάκη.

Με στόχο να πάρει τη νίκη χωρίς άγχος στο φινάλε ξεκίνησε το παιχνίδι στην Άρτα ο Ιωνικός και πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 27’ ο Κάστρο με κεφαλιά ψαράκι μετά από σέντρα του Ρόλε έκανε το 0-1. Στο 40’ ο Πλατέλλας διπλασίασε τα τέρματα των Νικαιωτών με εκπληκτική ατομική ενέργεια.

Δείτε τα γκολ...

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»