Super League 2: Ασταμάτητος Εργοτέλης, μοιρασιά στη Δράμα - Όλα τα γκολ

Στην κορυφή της βαθμολογίας ανέβηκε ο Εργοτέλης.

Χωρίς… φρένα εμφανίζεται ο Εργοτέλης στα τελευταία παιχνίδια, καθώς επικράτησε 1-0 της Παναχαϊκής και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Δόξα και ο Καραϊσκάκης έμειναν στο 0-0 και έχασαν κι άλλο έδαφος.

Εργοτελάρα για άνοδο!

Το νικηφόρο του σερί συνέχισε ο Εργοτέλης, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Παναχαϊκής στο Παγκρήτιο και ανέβηκε πρώτος, έστω και προσωρινά. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να προηγηθούν με μια γκολάρα ευρωπαϊκού επιπέδου του Αντώνη Μπουρσέλη στο 71’, ο οποίος χόρεψε την αντίπαλη άμυνα πριν πλασάρει σωστά για το 1-0. Στο 39’ είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Μανουσάκη. Οι Πατρινοί πάλεψαν, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν.

Όλα μηδέν στη Δράμα

Η Δόξα Δράμας έμεινε στο 0-0 με τον Καραϊσκάκη, χάνοντας κι άλλο βαθμολογικό έδαφος. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, αλλά οι «Μαυραετοί» ήταν εκείνοι που άγγιξαν το γκολ στο 13’, όταν το σουτ του Αγγελόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι. Οι Αρτινοί βελτίωσαν την εικόνα τους μετά το πρώτο 20λεπτο του αγώνα και απείλησαν, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν λιγοστές ευκαιρίες, με τις ομάδες να προσέχουν κυρίως το μηδέν παθητικό.