Super League 2: Νίκες για Ξάνθη, Χανιά - Όλα τα γκολ

Βαθμολογική ανάσα πήραν Ξάνθη και Χανιά.

Νίκες για τους γηπεδούχους σημειώθηκαν στα πρώτα δύο παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής της Super League 2. Η Ξάνθη επικράτησε 1-0 των Τρικάλων, ενώ τα Χανιά επιβλήθηκαν 1-0 του ΟΦ Ιεράπετρας.

Νίκη με Καπνίδη και Ίζο

Την τρίτη της φετινή νίκη πήρε η Ξάνθη, καθώς επικράτησε 1-0 του ΑΟ Τρίκαλα, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ΑΟΤ έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία να σκοράρει, όταν το σουτ του Σταματή σε αντεπίθεση, κόντραρε στον Βέρκερ και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος η Ξάνθη βρήκε το γκολ στο 60’ με τον Καπνίδη να πλασάρει σωστά για το 1-0. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ΑΟΤ άγγιξε την ισοφάριση, αλλά ο Ίζο μπλόκαρε την εκτέλεση πέναλτι του Ριζογιάννη, το οποίο κέρδισε ο Φασίδης από τον Παπάζογλου.

Λύτρωση με Βασιλόγιαννη

Τα Χανιά κατάφεραν να πάρουν μια πολύτιμη νίκη, με 1-0 επί του ΟΦ Ιεράπετρας. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και τις ευκαιρίες, με τον Κάσσο να νικιέται στο 32’ από τον Αθανασόπουλο. Στο 66’ ο Βασιλόγιαννης άνοιξε λογαριασμό με τα Χανιά, καθώς μετά από κεφαλιά του Κάσσου, πλάσαρε για το 1-0.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

Ξάνθη-Τρίκαλα 1-0
Χανιά-ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

Κυριακή 14 Φεβρουαρίου

14:45 Ιωνικός-Καραϊσκάκης Άρτας (ERTSPORTS 2)
14:45 Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας (ERTSPORTS 3)
14:45 Εργοτέλης-Διαγόρας (ERTSPORTS 4)
14:45 Παναχαϊκή-Λεβαδειακός (ΕΡΤ 3)

Δείτε τη βαθμολογία της Super League 2

Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου
Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές
Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό