Super League 2: Διπλά για Ιωνικό, Τρίκαλα - Όλα τα γκολ

Συναρπαστικά τα σημερινά παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής της Super League 2.

Συγκλονιστικό φινάλε είχαν τα παιχνίδια στη Super League 2. Ο Ιωνικός πήρε σπουδαίο «διπλό» στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Παναχαϊκή στην Αγυιά, ενώ τα Τρίκαλα μέσα σε δύο λεπτά ανέτρεψαν το σκορ στα Χανιά και απέδρασαν με το τρίποντο από τα Περιβόλια. Πρώτη νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Λάρισας, που επικράτησε άνετα 3-0 του Καραϊσκάκη.

Ένταση και buzzer beater στην Αγυιά

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στην Αγυιά, όπου ο Ιωνικός σκόραρε στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων. Ιωνικός και Παναχαϊκή είχαν τις ευκαιρίες τους, ενώ στο 77’ υπήρξε ένταση εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου, με την είσοδο και δύο οπαδών στο γήπεδο. Οι «κυανόλευκοι» ευτύχησαν να σκοράρουν στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων. Από εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και ο Ομάρ από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ανατροπή και διπλό τα Τρίκαλα

Τρομερή εξέλιξη είχε το παιχνίδι στα Περιβόλια. Τα Χανιά ήταν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και στο 41’ προηγήθηκαν με εύστοχο πέναλτι του Διαμαντόπουλου. Κι ενώ το ματς στο δεύτερο μέρος δεν είχε πολλές φάσεις, σε δύο λεπτά ο ΑΟΤ γύρισε το παιχνίδι. Στο 82’ ο Σουλιώτης με κεφαλιά πέτυχε το 1-1, εκμεταλλευόμενος λάθος αντίδραση του τερματοφύλακα. Στο 84’ ο Αλμπάνης με πλασέ ολοκλήρωσε την ανατροπή για το 1-2.

Επιτέλους νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας

Την πρώτη του φετινή νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Λάρισας, ο οποίος υπό το βλέμμα του Κώστα Φραντζέσκου που θα αναλάβει την τεχνική του ηγεσία, επιβλήθηκε 3-0 του Καραϊσκάκη. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επιτέλους αποτελεσματικοί. Το σκορ άνοιξε ο Αθανασιάδης στο 41’, με το πρώτο του γκολ μετά από δύο χρόνια. Στο 46’ ο Μπάμπης με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0, ενώ στο 78’ ο Μπαστιάνος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.