Παπαδόπουλος: «Ψυχή και πάθος, το DNA της Παναχαϊκής»

Στην ανάγκη που είχε η Παναχαϊκή τη νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας στάθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος.

Σημαντική χαρακτήρισε τη νίκη της Παναχαϊκής στη Λάρισα επί του Απόλλωνα με 3-0 ο Νίκος Παπαδόπουλος, ενώ αναφέρθηκε στο DNA της ομάδας.

«Μια πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα μας, εκτός έδρας. Την χρειαζόμασταν πάρα πολύ. Ήταν επιβλητική η εικόνα μας κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε στη φάση της κόκκινης και στη φάση του πέναλτι. Ενώ δεν υπήρχε Var, δόθηκε μετά από τρία λεπτά πέναλτι, δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό, αλλά το αφήνουμε πίσω. Εκτός από τον αντίπαλο κερδίσαμε και πάρα πολλά σήμερα σαν ομάδα. Δείξαμε ότι πραγματικά παλεύει ο ένας για τον άλλον, η ποιότητα μας είναι δεδομένη και ό,τι χτίσαμε στην προπόνηση βάση του αντιπάλου μας βγήκε. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Αυτή είναι η Σούπερ Λιγκ 2, πρέπει να παίζουν με ψυχή και πάθος, αυτό είναι το DNA της ομάδας. Είναι σημαντικό να δίνουμε χαρά στον κόσμο μας με τέτοιες νίκες. Είναι σημαντικό να συνεχίσουμε και στα εντός έδρας παιχνίδια έτσι, γι΄ αυτή τη δύσκολη χρονιά που διανύοuμε», ανέφερε ο έμπειρος τεχνικός.

Ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής Ανδρέας Κολοβούρης σημείωσε: «Είναι μια σημαντική νίκη σε ένα μεγάλο γήπεδο κόντρα σε ένα καλό αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε αυτά που μας είπε ο προπονητής μας. Στο δεύτερο ημίχρονο μείναμε με 10 παίκτες, μας πίεσε ο αντίπαλος, αλλά κρατάμε τους τρεις βαθμούς και συνεχίζουμε. Είμαι χαρούμενος που συνδυάστηκε το ντεμπούτο μου με νίκη της ομάδας».

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»