Παναχαϊκή-Τρίκαλα 1-1: Πρεμιέρα με μοιρασιά (videos+photos)

Στην πρεμιέρα της Super League 2 η Παναχαϊκή έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με τα Τρίκαλα

Η Παναχαϊκή παρότι προηγήθηκε νωρίς στην αναμέτρηση με τα Τρίκαλα, τελικά το τέρμα που δέχτηκε στο 79' της στέρησε τη νίκη, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στην επιστροφή της δράσης στην Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Γιούσης με ωραία μπαλιά βρήκε τον Αραβίδη, ο οποίος τροφοδότησε στα αριστερά τον Μπάτροβιτς που με το κεφάλι έκανε το 1-0.

Ωστόσο, στη συνέχεια του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση τους και στο 79ο λεπτό πέτυχαν την ισοφάριση. Ο Ευθυμίου από κοντά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από πάσα του Σταμάτη.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ν. Παπαδόπουλος) : Σούλης, Αποστολόπουλος (81' Πλιάτσικας), Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Ανάκογλου (55' Αργυρόπουλος), Μουστακόπουλος, Αραβίδης Μπάτροβιτς (81' Τσερούτι), Γιούσης (55΄ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Α. Χαραλαμπίδης) : Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής, Σκόνδρας (74' Σιλβάνο), Ντιαλόσι, Αλμπάνης (66' Ευθυμίου), Πέλκας (87' Ζώγκος), Νιάρος.

Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού: Έρχονται ισχυρές βροχές, χιόνια και πτώση της θερμοκρασίας