Super League 2: Mε ανατροπή ο Λεβαδειακός, στο 91' η Κέρκυρα (video)

Ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 την Παναχαϊκή στη Λιβαδειά για την 17η αγωνιστική της Super League 2 κι «έπιασε» στην τρίτη θέση της κατάταξης τα Χανιά με 31 βαθμούς.

Οι Πατρινοί προηγήθηκαν στο 15΄ με τον Σιατραβάνη, για να κάνει ο Λεβαδειακός την ανατροπή στο β΄ 45λεπτο με τέρματα στο 72΄ του Συμελίδη και στο 78΄ με πέναλτι του Μάντζιου.

Στο ντέρμπι των ουραγών, η Κέρκυρα επικράτησε 1-0 στο νησί των Φαιάκων του Απόλλωνα Πόντου με γκολ του Παναγιωτίδη στις καθυστερήσεις (90+1΄) και σημείωσε την πρώτη εφετινή νίκη της στο πρωτάθλημα, μετά από 16 συνεχείς ήττες.