Super League 2: Πέρασε από τη Δράμα ο Εργοτέλης (photos)

Μεγάλη νίκη για τον Εργοτέλη στην έδρα της Δόξας Δράμας

Ο Εργοτέλης πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 στη Δράμα από την Δόξα για την 9η ημέρα του πρωταΘλήματος της Super League 2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Ιωαννίδη στο 3ο λεπτό και κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 83΄. Στο λεπτό αυτό όμως «χτύπησε» ο Ροβίθης με κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 90΄ σκόραρε για δεύτερη φορά επίσης με κεφαλιά κι έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με τους 3 βαθμούς που απέσπασαν πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμα της 9ης αγωνιστικής της Super League 2:
ΑΟ Κασσιόπη - ΠΑΣ Γιάννινα 0-4
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 1-2