Πλατανιάς – Δόξα Δράμας 1-3: Τεράστια ανατροπή για τους «μαυραετούς» (video+photos)

Η Δόξα Δράμας βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο 1-0 από τον Πλατανιά, αλλά στο δεύτερο ήταν εντυπωσιακή και νίκησε 3-1 μέσα στα Χανιά!

Μεγάλη νίκη για τη Δόξα Δράμας μέσα στην έδρα του Πλατανιά. Οι «μαυραετοί» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Νίλι στο 42’, κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσουν και να πάρουν μια πολύ μεγάλη νίκη.

Στο 45’ ο Ρόβας με σουτ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 76’ ο Κρητικός έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας. Το τελικό 3-1 για τη Δόξα, διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Ιωαννίδη.

Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (71´ Λεωνιδόπουλος), Ουές (60´ Λειρία), Σάαντο, Μποσέτι, Λουκίνας, Νίλι, Μπιανκόνι, Καραγκούνης, Νιαυραδάκης (79´ λ.τ Πουρζιτίδης).

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65´ λ.τ Αργυρόπουλος), Κρητικός, Πλέγας, Ρόβας (84´ Περέγιο), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης (81´ λ.τ Παρασκευάς), Χάμοντ.

⚽️ Πλατανιάς - Δόξα Δράμας 1-3 Στιγμιότυπα | Super League 2 | 6η αγ. {22.11.2019}

Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR: Αυτό είναι το ΟΑΚΑ, αυτός είναι ο κόσμος