Super League 2: Έσπασε το... ρόδι στο 96' ο Εργοτέλης! (video)

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε την πρώτη νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα ο Εργοτέλης, που επιβλήθηκε στο Παγκρήτιο στάδιο της Κέρκυρας με 2-1, υποχρεώνοντας τους Φαίακες στην τέταρτη ήττα τους επί ισάριθμων αγώνων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 64΄, όταν ο Μπούσης σέντραρε από αριστερά, ο Παγκράτης έκανε άστοχη έξοδο και ο Κουατένγκ έγραψε το 1-0 σε άδεια εστία. Η Κέρκυρα ισοφάρισε στο 89ο λεπτό, στην πρώτη επικίνδυνη επίθεσή της στην περιοχή του Εργοτέλη: ο Αμαραντίδης από δεξιά βρήκε τον Βουκελάτο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τακουνάκι. Ατυχώς γι΄ αυτήν, όμως, στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από σέντρα του Προβυδάκη ο Ροβίθης με κεφαλιά σημείωσε το 2-1, δίνοντας «ανάσα» στην ομάδα του.