Σπάρτη-ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1: Μοιρασιά στη Λακωνία

Στο δεύτερο ημίχρονο τα γκολ στο παιχνίδι της Σπάρτης.

Ωραίο παιχνίδι έγινε στη Σπάρτη στο δεύτερο ημίχρονο, όπου η τοπική ομάδα κράτησε στο 1-1 τον ΑΟΧ Κισσαμικό. Στο πρώτο μέρος οι παίκτες των δύο ομάδων έψαχναν τα πατήματά τους δεν υπήρχαν πολλές φάσεις, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός βελτιώθηκε, σημειώθηκαν τα γκολ και έγιναν φάσεις.

Στο 59’ ο Μαντζίρης άνοιξε το σκορ για τη Σπάρτη, δίνοντας ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ο ΑΟΧ Κισσαμικός έψαξε την απάντηση και πίεσε για το γκολ. Στο 79’ οι Κρητικοί κέρδισαν πέναλτι, με τον Μαλόνγκα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-1. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το πέναλτι, αλλά ο διαιτητής Νεοφυτιάδης πήρε τη φάση πάνω του.

Σπάρτη (Αντρέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Βλαχομήτρος (90’ Καλούσης), Καινούργιος (63’ Καψάσκης), Ματέους (69’ Κωνσταντόπουλος), Στογιάνοβιτς, Μαντζίρης.

ΑΟΧ Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (60' Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (60’ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70’ Αποστολόπουλος).

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1